OVA+ menstruatsioonivalu leevendamiseks

49.00

Laost otsas

OVA+ on mitteinvasiivne väike mugav seade mis võimaldab leevendada menstruatsioonivalu turvaliselt, järjepidevalt ja ilma ravimeid kasutamata. Seadet saab kasutada riiete all terve päeva vältel, jätkates tavapärast elusiili.

OVA+ võib olla abiks ka muude menstruatsioonist tingitud valuaistingute leevendamisel mida põhjustavad endometrioos, fibroidid või vaagna põletik.

Kategooria:

Toote kirjeldus

OVA+ kasutab TENS tehnoloogiat (TENS = transkutaanne elektriline närvistimulatsioon). OVA+ seade edastab kehale läbi alakõhule paigaldatud taldmike õrnad elektrilised impulsid. Seadme töö kolm põhimõtet:

 1. blokeerib valusignaali enne selle jõudmist aju „valuväravani“
 2. stimuleerib endorfiinide tootmist, vähendades seega valutundlikkust
 3. lõdvestab pinges lihased

VALU LEEVENDAVAD PROGRAMMID
Seadmel OVA+ on neli eelseadistatud, kliiniliselt testitud programmi. Need kuvatakse ekraanil järgmiselt: Mode0, Mode1, Mode2 ja Mode3. Iga programm leevendab valu erineval viisil. Proovige kindlasti kõiki nelja programmi, et leida endale sobilikem. Soovitame programme regulaarselt vahetada, nii ei kohanda keha end vaid ühe programmi järgi.

Mode0 on pideva väljundiga, tekitades kihelustunde ja aktiveerides „valuvärava“. On tõenäoline, et see programm leevendab valu kõige efektiivsemalt.
Mode1 on samuti pideva väljundiga, kuid pulsilaine ei ole nii tugev kui Mode0.
Mode2 on vahelduva signaaliga ning tekitab pulseeriva tunde. See programm võib jätta piirkonda pikemaajalise pulseerimistunde ja leevendada valu ka pärast seadme väljalülitamist.
Mode3 annab kiire koputava/vibreeriva tunde. See programm kasutab Endorfin Release (endorfiine vabastavat) mehhanismi ning uuringud näitavad, et see rahustab üleerutunud närve.

OVA+ SEADME KASUTAMINE ON KEELATUD kui kasutate südamestimulaatorit, kui teil on südamerütmihäired ning samal ajal mõne muu elektroteraapiaseadmega. Kasutades OVA+ seadet samaaegselt mõne muu meditsiinilise elektroteraapiaseadamega, ei toimi OVA+ seade korrektselt. Stimulatsioon implanteeritud seadme läheduses võib mõjutada mõningate seadmete toimimist. Kaela eesosa stimuleerimine võib mõjutada südamerütmi. Väga tugev stimulatsioon rinnaosas võib põhjustada lisa südamelööke.

ÄRA KASUTA…

  • …raseduse ajal, 6-8 nädalat pärast sünnitust. Ei ole teada TENS seadmete mõju loote arengule.
  • …sõidukit juhtides, töötavaid masinaid kasutades või tegevuste ajal mis vajavad lihaskontrolli. Paigalt nihkunud taldmikud, vigastatud juhtmed või ootamatud muutused kontaktpinnas võivad põhjustada tahtetuid lihasliikumisi.
  • …diagnoosimata valu peitmiseks või leevendamiseks. See võib aeglustada progresseeruva terviseseisundi diagnoosimist.
  • …kui vaagna piirkonna tundlikkus on halb. See võib takistada stimulatsioonitugevuse seadmist.
  • …kui alakõhu piirkonnas on diagnoositud vähk või valu põhjus ei ole teada. TENS stimulatsioon võib suurendada vähirakkude kasvu ja levikut.
  • …kui põete epilepsiat. Elektriline stimulatsioon võib mõjutada krambiläve

MENSTRUATSIOONIVALU

Valulikud menstruatsioonid on tavapärased ennekõike puberteedieas ja noortel naistel. Paljud naised kogevad menstruatsiooni ajal valu, kuid ligi pooltel nendest naistest on valu sedavõrd tugev, et mõjutab igapäevaste tegevustega hakkamasaamist.

Menstruatsioonivalu jaguneb kaheks:
Esmane düsmenorröa on kõige levinum menstruatsioonivalu, mõjutades üheksat naist kümnest. Esmase düsmenorröa põhjused ei ole teada, valu põhjuseks ei ole probleemid emakas või vaagnas. Peamiseks sümptomiks on krambilaadne valu alakõhus menstruatsiooni ajal või enne menstruatsiooni algust. Mõnel juhul võib see levida alaselga või reite ülaosasse. Enamasti on valu ägedam esimesel paaril aastal  pärast menstruatsiooni algust ning leeveneb vanusega või pärast sünnitust.

Teisene düsmenorröa ei ole nii levinud ning avaldub enamasti 30-40ndatel eluaastatel. Enamasti on selle põhjuseks mõni spetsiifiline seisund, näiteks endometrioos. See on haigus, mille puhul emakaõõnt vooderdava limaskesta (endomeetriumi) kude kasvab ja toimib väljaspool emakat, enamasti munasarjades ja munajuhades, kuid ka mujal. Peamiseks sümptomiks on krambilaadne valu alakõhus menstruatsiooni ajal. Mõnel juhul algab valu mitmeid päevi enne menstruatsiooni ning kestab terve menstruatsiooni vältel (esmase düsmenorröa puhul seda enamasti ei juhtu). Teisese düsmenorröa puhul võiad kaasneda ka muud sümptomid:

 • Ebaregulaarne menstruatsioon
 • Veritsus menstruatsioonide vahel
 • Valud menstruatsioonide vahel
 • Veritsus muutub ajapikku tugevamaks
 • Tupevoolus
 • Valu vahekorra ajal
 • Valu roojamisel (anuses)

Teisese düsmenorröa põhjuseks võib ollaa endometrioos, vaagna põletik, fibroidid (sageli seos tugeva verejooksuga),  adhesioonid, arengulised kõrvalekalded.

Kui Sul on ülaltoodud sümptomid, pöördu selguse saamiseks oma arsti poole.

Sulle võib meeldida ka…