Biomagnetteraapia

Biomagnetteraapia (hispaania keeles biomagnetismo, tuntud ka par biomagnetico) (BMT) on terviklik lähenemine inimese tervisele ja heaolule. Süsteemi töötas välja Mehhiko arst, professor Isaac Goiz Duran 70-90ndatel aastatel.

Kuidas BMT toimib?
BMTs kasutatakse keskmise tugevusega magneteid mis asetatakse kindlatele kehapiirkondadele arvestades magnetite pooluseid.

BMT eesmärk on tasakaalustada pH moonutusi erinevates kehapiirkondades. Patogeenidele (bakterid, viirused, parasiidid, seened) sellised moonutatud piirkonnad meeldivad ja nad paljunevad heal meelel nii leeliselises kui happelises keskkonnas. Seega – kui pH tasakaal on muutunud, st vesiniku potentsiaal on liikunud leeliselisuse või happesuse suunas, tekivad haigused.

BMT suudab pH tasakaalu muutust korrigeerida, toimides otseselt energeetilistele põhjustele. Magnetitel on kaks poolust: positiivne ja negatiivne. Positiivne ehk lõunapoolus tähistab happesust, lühenemist, talitlushäireid, viirust ja degeneratsiooni. Kõik see juhtub siis, kui pH langeb alla 6,7. Negatiivne ehk põhjapoolus jälgib degeneratsiooni, baktereid, talitlushäireid, paisumist ja aluselisust, mis tekib siis, kui pH tõuseb üle 7,3. Nende kahe – positiivse ja negatiivse – pooluse ühendamisel saavutatakse sisemine pH korrektsioon (siit ka nimetus biomagnetiline paar). See omakorda kõrvaldab viirused, bakterid, viirused, parasiidid, seened, kuna nad ei suuda ellu jääda pH neutraalses olekus (pH 7 +/-3).

Miks on pH tasakaal oluline?
Inimese keha on hiilgavalt konstrueeritud ja tark “masin”. Optimaalseks toimimiseks peab keha pH olema vahemikus 6,7 – 7,3. Kui süsteem väljub nendest parameetritest, tekib haigus. Meie keha on lõpmatult tark: õige pH taseme säilitamiseks kohandab ja tasakaalustab ta end pidevalt. Kui keha mõne süsteemi piirkond on happeline, tekib tasakaaluks leeliseline piirkond. Plussid ja miinused kokku annavad enamasti tervisliku vahemiku. Selle heaks näiteks on mao väga happeline keskkond, mida neutraliseerib soolestiku leeliseline keskkond. Kui aga tasakaalustamatusi koguneb piisavalt palju, loob see haiguste tekkeks soodsa keskkonna.

Kuidas BMT seanss välja näeb?
Enne esimest seanssi täidab klient ankeedi mis annab ülevaate tema tervislikust seisundist ning võimaldab terapeudil seansi ette valmisada. Ankeedi täitmisega kinnitab klient oma terviseandmed ning on seega vastutav korrektse info edastamise eest. Ankeedis avaldatud info on konfidentsiaalne, ankeedi saab edastada krüpteeritult.

BMT seansi ajal lebab klient massaazilaual, seljas mugavad, soovitavalt looduslikust kiust riided. Vajadusel viib terapeut läbi kinesioloogilise (lihaste testimise) hindamise, et tuvastada piirkonnad, kus keha pH tase ei ole tasakaalus. Seejärel asetab terapeut tasakaalustamist vajavatesse piirkondadesse/organitele keskmise intensiivsusega magnetipaare. Pärast vajalike magnetite asetamist peavad need jääma oma kohtadele teatud ajaks, mille määrab ravi teostamise geograafiline laiuskraad. Mida lähemal ekvaatorile, seda lühem on seanss. Eestis kestab seanss 60-90 minutit.

Kellele on BMT vastunäidustatud ja kas teraapial on kõrvalmõjusid?
Vastunäidustused: rasedus või võimalik rasedus, südamestimulaator, keemiaravi, kiiritusravi (sh 1a pärast keemia- ja/või kiiritusravi lõppemist).
Proteesid ei sega teraapiat, kuid terapeudile võiks nende asukohast teada anda.

BMT ei põhjusta kõrvaltoimeid. Kasutatavad magnetid on passiivsed ega ole ühendatud ühegi elektriseadmega.

Milliseid haigusi saab BMTga mõjutada?
Nagu eespool kirjeldatud, on haiguste põhjusteks muutus organi/organismi pH tasemes. Selle tagajärjel on saanud paljuneda mittesoovitud patogeenid: viirused, seened, parasiidid, bakterid. BMTga saab pH taset korrigeerida ning seega mõjutada kõiki terviseseisundeid, sh nii füüsilisi kui emotsionaalseid.

BMTs on olemas erinevad protokollid, sh COVID-protokoll, vaktsiinikahjustuse-protokoll, magusasõltuvuse-protokoll, ülekaalu-protokoll, emotsioonide-protokoll (viha, ärevus, inspiratsioonipuudus jmt), naistehaiguste-protokoll, kilpnäärme-protokoll jmt.

Kas BMTd võib kasutada samaaegselt teiste ravimeetodite või teraapiatega?
Jah, seda saab kasutada samaaegselt tavameditsiini ja/või mis tahes muud tüüpi alternatiivse meditsiiniga, va kiiritus- ja keemiaravi.

Kas biomagnetismi teraapia on valus?
Ei, klient ei tunne magnetite asetamise ega seansi ajal valu. Sageli tunneb klient lõõgastust ja teeb väikese uinaku. Magnetid asetatakse riiete peale.

Kas BMT sobib lastele?
Jah, BMTd saab rakendada igas vanuses patsientidele. Laste jaoks võib olla keeruline pikk lamamisaeg.

Kui kaua BMT seanss kestab?
Pärast vajalike magnetite asetamist peavad need jääma oma kohtadele teatud ajaks, mille määrab ravi teostamise geograafiline laiuskraad. Mida lähemal ekvaatorile, seda lühem on seanss. Eestis kestab seanss 60-90 minutit.

Kui mitme seansi jooksul võin oodata tulemusi?
Inimesed ja nende tervisemured on erinevad. On seisundeid, mille korral on mõju kohene. Keerukamad ja kroonilised olukorrad võtavad kauem aega ning läheb vaja rohkem seansse.

Soovitav on läbida 3-5 seansist koosnev kuur. Kuuri intensiivsuse (iga päev, nädalaste vahedega, vm) otsustab terapeut. Kui tasakaal on saavutatud, soovitatakse optimaalse heaolu säilitamiseks teha regulaarseid “hooldusi” iga 3-4 kuu järel.

Mis on BMT seansi maksumus?
Hetkel pakun vaid kaugseansse. Seansi hind sõltub kordade arvust, jäädes 20-25€ vahemikku. Soovi korral uuri täpsemalt ja saada mulle kiri. 
Tasumine sularahas, ülekandega või Stebby vahendeid kasutades.