Raadiosaade “Mina olengi naine”

Saatejuhid Helina Savi ja Katri Ristal räägivad naiste tervisest, naise intiimsetest muredest ja nende looduslikest lahendustest, oma kehaga kontaktis olemisest ja selle hämmastavalt ilusast mõjust nii naise kui teda ümbritsevate inimeste elule, kuid ka naiste hobidest ja ettevõtlusest.

Saade on eetris Nõmme Raadios neljapäeviti kl 23, kordus laupäeviti kl 21 või Sulle sobival ajal podcastina.

Kirjuta meile: saade@minaolenginaine.ee

Lisaks saad kuulata meie saateid:

Nõmme raadios
Soundcloudis
iTunesis

13.12.2018 Sedapuhku saade rubriigist “naiste hobid”. Külas on Jamaicalt pärit tantsustiili “dancehall” õpetaja ja pikaaegne fänn Elisabeth Põldma. Seda, et liikumine on füüsiliselt tervena püsimiseks ülitähtis teab igaüks. Kuid kuidas säilitada pikaaegne motivatsioon ja püsivus minemaks ühe harrastusega sügavuti? Elisabethi jaoks on kirest tantsu vastu saanud kõike haarav väike oma universum.

6.12.2018 Erootikap oest seksuaalse heaolu butiigiks. Meil on külas fifi.ee looja, inspireeriv ja eriline naisettevõtja Kerli Saar. Kerli missiooniks on muuta maailma paremaks pakkudes oma poes tooteid, mis võimaldavad paaridel ning indiviididel end terve ja õnnelikumana tunda läbi enda ja partneri seksuaalsuse avastamise. Fifi.ee ei ole mingi tavaline erootikapood, kust võiks otsida pilakingitust poissmeestepeoks odava plastiku näol. Fifi kutsub proovima midagi uut, hindab kvaliteeti, on stiilne, maitsekas ja vallatu!

29.11.2018: Jätkame üleminekueaga. Kas kuumahooge ja muid ebamugavad üleminekuperioodi sümptomeid kogevad kõik naised ning kas ja mida saab nende ohjamiseks ise ette võtta? Kuidas mõjutada oma heaolu läbi teadliku elustiili, puhkuse, toitumise, harjutuste ja hingamise? Saates tuleb täpsemalt juttu kuumahoogudest, higistamisest, tsüklikõikumisest, meeleoluhäiretest. Katri Ristali stuudiokülaliseks on Villa Medica erakliiniku üks omanikest, hingamisterapeut, tervisenõustaja ja AVIVA hormonaalse võimlemise treener Aili Lindmäe.

22.11.2018: Üleminekuperiood. Millised on üleminekueaga seotud hirmud, eelarvamused, vaevused ja mida nendega ette võtta. Kui suur on võimalus, et ema ja tütre üleminekuiga on sarnased ja miks nad võivad olla täiesti erinevad? Üleminekuiga tähistab naise elus aega, mil ollakse oma eluga heal juhul alles poolepeal. Miks sageli arvatakse, et naise elu lõpeb üleminekuajaga ning ei osata näha selles uut kevadet? Katri Ristali stuudiokülaliseks on Villa Medica erakliiniku üks omanikest, hingamisterapeut, tervisenõustaja ja AVIVA hormonaalse võimlemise treener Aili Lindmäe.

15.11.2018: Külas on ämmaemand Ingrid Kaoküla, räägime kodusünnitusest. Kellele võiks kodusünnitus sobida? Milline erinevus on kodus ja haiglas sünnitamise vahel? Kuidas kodusünnituseks valmistuda? Millised on sünnitajate hirmud ja kust need alguse saavad? Kui suur on tõenäosus, et midagi läheb valesti? Ämmaemanda ettevalmistus ja kuidas ta saab ema ja beebit aidata? Meeldiva õhkkonna loomine kodus sünnitamiseks.

8.11.2018: Seekordses raadiosaates teeme natuke pehmema vahepõike ja räägime hoopis kristallidest – sellest, mis/kes nad sellised on ja kuidas neid kasutada. Helina Savi vestluspartneriks on Maivi Talving.

1.11.2018: Võltsnaiselikkus ja võltsmehelikkus, kuidas seda ära tunda ja kuidas seda enda juures muuta. Milline on tõeline suhe ja kuidas seda hoida. Kuidas vägivaldset suhet ära tunda ja miks sellest ikkagi võimalikult kiiresti välja astuda. Stuudios on Katri Ristal, küsline Kaija Margumets

25.10.2018: Libiido ja sensuaalsus. See, kas naisel on “tuju”, sõltub sageli meeleolust, ilmast, „päevadest“ ja veel mitmest justkui kontrollile allumatust tegurist. Mis libiidot mõjutab ja kuidas oma ellu muutus tuua. Stuudios on Katri Ristal, külaliseks Kaija Margumets

18.10.2018: Intiimlihaste treenimine jadeiitmunaga. Kuidas muna valida, kuidas teda hooldada. Kuidas luua sobilik keskkond, millal ja kuidas treenida, millised on vastunäidustused. Stuudios on Katri Ristal, külaliseks Kaija Margumets

11.10.2018: Saatejuhtide kogemused rasestumisvastaste vahenditega. Rasedusest hoidumisega kaasnevad hirmud.

4.10.2018: Rasestumisvastased vahendid, jätkusaade. Hormonaalsete vahendite kõrvalmõjud. Loomuliku pereplaneerimise meetod ja viljakusteadlikkus. Viljakusmonitor kui alternatiiv rasedusest hoidumiseks.

27.09.2018: Rasestumisvastased vahendid. Erinevad võimalused, nende mõju naise tsüklile ja tervisele. Antibeebipillid ja kuidas need nii levinud on. Mis on juhtunud kondoomidega. Mis sisaldub hormonaalsetes vahendites.

20.09.2018: Jätkame menstruaaltsükli teemal, võtame fookusesse ovulatsiooni. Miks ja millal see toimub. Ovulatsioonist teadlik olemine beebi planeerimiseks ja viljakusteadlikkuse meetod rasedusest hoidumiseks. Kirjuta meile: saade@minaolenginaine.ee

13.09.2018: Naise menstruaaltsükkel. Menstruatsioon. Milleks on menstruatsioon vajalik, kuidas oma keha sel perioodil toetada. Menstruatsioonitarbed.

6.09.2018: Kes on saatejuhid ning millest tuleb saatesarjas juttu: Helina Savi ja Katri Ristal räägivad naiste tervisest, menstruaaltsüklist kui terviseväljendusest, naiste hobidest ja ettevõtlusest. Sissejuhatus naise menstruaaltsüklisse – naise tsüklietapid kui aastaajad. Kirjuta meile: saade@minaolenginaine.ee

Heiii Katri&Helina,

kuulasin just eilse raadiosaate järele ja nii väga tekkis tahtmine teile tagasisidet anda.

Nii väärtuslik saade!!!! Kõik saated muidugi, kõik olen ära kuulanud, aga seekord miskipärast kõnetas mind eriti. Mõtlesin, et miks see saade minus just selliseid emotsioone tekitas?

Olen 37, 3 lapse ema, kasutanud oma elus rasestumisvastaseid pille ja plaastreid vist u 20 ja 25 eluaasta vahel 5 aastat. Peale laste saamist pole ühtki rasestumisvastast vahendit peale kondoomi kasutanud. See teeb siis u viimased 12 aastat. Ja peale viimast last tekkis küsimus, et kuidas edasi ja minul vastas just mees, et ära hakka neid hormoone küll kasutama. Ja nii me ilma valehäbita kondoomi kasutame ja selle eest hoolitseb mees!!! Tore oli see, et te panite täna mind mõtlema alternatiivsete firmade peale ja tekkis kohe huvi 🙂

Aga tegelikult sain u saate keskel aru, miks see info just praegusel ajal oli mulle tähtis(olles ise juba oma valikud suuresti teinud, mineviku omasid enam muuta ei saa, ainult tuleviku omasid). Info oli tähtis hoopis mu kahe tütre pärast!!!!(kes veel pole isegi menstruatsiooni ealised) Ja mul oli selle mõistmise üle siiralt hea meel. See teadmine, kuidas ma saan neid targasti suunata ja infot jagada, et nad oma kehale ilmaasjata pöördumatuid kahjustusi ei teeks juba teismelise eas, on tõeliselt hea. Suur, suur aitähh teile 🙂

Lihtsalt naudin kogu seda infot, mis teie saadetest tuleb 🙂

Avastasin teie saate täiesti kogemata uudiskirja infovoost ja mulle väge
meeldib see 🙂 Saade jõudis minuni lennujaamas, mõned minutid enne õhkutõusu, kuid täpselt õigel ajal, et jõuaksin kõik saated alla laadida. Nende kuulamine tegi seekordse pika reisimise äärmiselt nauditavaks.

Olen tänulik selle saate eest ja soovin teile palju armastust ja hoitust.

Jälle niiiiiii hea saade😘aitähh!

Nautisin Suhte teemalist podcasti, no nii raske oli pausile vajutada ja õhtusöögile minna! Hästi äge!!

Write a comment