Uriinilekked

Vaagnapõhjaga tekivad probleemid enamasti siis, kui vaagnapõhjalihased on kas pinges, nõrgad või kahjustunud (või kõike korraga).

Probleeme märgatakse sageli pärast rasedust, sünnitust või seoses üleminekuea ja menopausiga, mil naissuguhormoonide tootmine vähebe. Lisaks võivad sellele kaasa aidata elustiil, haigused/operatsioonid, üldiselt nõrgad lihased.

Vaagnapõhjatreeningute ja -teraapia eesmärgiks on taastada lihaste elastsus, et nad toetaksid keha (näiteks raskusi tõstes või tantsides) ja reageeriksid õigel ajal (aevastades). Enne treenima asumist on oluline teada, kas lihased on pigem nõrgad või pinges, sest sellest sõltuvad harjutused ja treeningu tulemuslikkus.

Treenimisel saab võtta appi viibriku või massaaziteraapia.

  • Kui peamisteks sümptomiteks on:
    – lekked aevastamise, köhimise ja millegi/kellegi tõstmise ajal
    – joostes, hüpates või muidu trenni tehes tulevad tilgad püksi
    – täis põiega võib lekkida uriini
    – tunned alakõhus raskust, alaseljas valu
    – vahekord ei paku naudingut, sest tudlikkust ei ole

on Sinu vaagnapõhjalihased tõenäoliselt nõrgad ning vajavad treenimist. Nõrkadest lihastest tingitud uriinipidamatust nimetatakse stress-inkontinentsiks ja ka pingutus-inkontinentsiks. Selliste uriinilekete peamisteks põhjusteks on lihaste suutmatus reageerida piisavalt kiire pingutusega rõhu muutustele kõhus (aevastamine, hüppamine), või suutmatus  pingutust kestvalt hoida (täis põiega turvaliselt koju jõuda, joosta, kiiremalt kõndida).

Olukorrale “aitavad” kaasa muutused hormonaalses tasakaalus (üleminekuea ja menopausi saabudes väheneb naissuguhormoonide tootmine), krooniline köha, kõhukinnisus, valed treenimis-, töö- ja igapäevaharjumised, liiga suurte raskuste tõstmine, ülekaal, diabeet.

  • Kui peamisteks sümptomiteks on
    – liiga sage tualeti külastamine, seda nii päeval kui öösel 
    – vajadus tualetti külastada saabub ootamatult
    – põletikutunne, voolus, kihelus, kuid analüüsid on korras
    – vahekord ja/või tampooni sisestamine on ebamugav, valus
    – valu vaagna piirkonnas

on Sinu vaagnapõhjalihased tõenäoliselt pinges ning vajavad ennekõike lõdvestust. Pinges lihastest tingitud uriinipidamatust nimetatakse sund-inkontinentsiks. Kui pinges lihaseid üldlevinud soovituse alusel muudkui pingutada, võivad sümptomid veelgi süveneda.  Seetõttu on oluline õppida lõdvestuma, hingama ja valida treenimiseks õiged harjutused. Sage urineerimisvajadus võib aga olla tingitud sellest, et lihaste poolt survestatud põis saadab ajju signaali, justkui oleks ta täitunud. Mida sagedamini tualetis käia, seda väiksemaks muutub põis ja seda tihedamaks muutuvad käigud. Siinkohal võiks soovitada lisaks lõdvestusharjutustele ka põietreeningut ja päeviku pidamist.

Sageli  kaasneb (eelneb) pinges lihastele ärevus ja stress. Olukorda süvendavad kohv, alkohol, gaseeritud joogid, suitsetamine, närvisüsteemihaigused, krooniline kõhukinnisus.

Loe ka artiklit Luba oma vaagnapõhi puhkusele

Broneeri kohtumisaeg online-kalendris

Kui Sa ei leia sobilikku aega, siis saada mulle kiri ja leiame lahenduse.

    Naiste tagasiside

    “Ma käisin kusagil teises maailmas… sellist sisemist rahu ei ole ma juba ammu tundnud!”

    “Kas seal on õli mis tõstab seksuaalsust?!? Terve mu alakeha läks kuumaks ja ma tunnen, et ma olen ikka väga elus praegu!”

    “Ma olin juba pikalt olnud väga kurnatud ja stressis. Ja nüüd, tund aega hiljem – ma isegi ei mäleta, et mul mingi stress oli! Kõige huvitavam, et see seisund püsib juba mitmendat päeva! Kuidas see võimalik on?”

    “Väga mõnus uus energia. Keegi oleks nagu mingi nupu sisse lülitanud ja valgus läks põlema.”

    “Õhtul hiljem tekkis ebatavaline rahulikkus, väga pehme ja mõnus olemine.”

    On teada ka lugu naisest, kes oli proovinud tulutult rasestuda 5 aastat. Pärast kahte AromaTouch massaaziseanssi aga rasestus. Ilmselt toimib massaaz aktiveerivalt ka mehele (ka mehel masseeritakse selga ja labajalgu, et Sa siin midagi muud ette ei kujutaks 😉

    “Hämmastav! Selline infotulv! Minu sisemine mina hakkas järsku minuga rääkima ja ütles, et mu elus on liiga palju lärmi. Täiesti uskumatu! Ma ju tean seda, aga ma ei ole kunagi julgenud seda endale tunnistada.”

    “Minu massaazi-kogemus saabus alles 24h pärast ja seda võimsam see oli! Valud olid kadunud, mu pea oli selge, ma suutsin mõelda ja mul isegi oli uusi ja täitsa vingeid mõtteid ja ikka veel on. Kas nüüd nii ongi?”