Kontakt

Katri Ristal

Olen personaaltreener, kogemusnõustaja ning kursuste AVANEMINE, ÕIDEPUHKEMINE ja ESIMESED 90 PÄEVA autor.

Olen pühendunud naiste nõustamisele ja juhendamisele intiimpiirkonnaga seotud või sellest lähtuvate probleemide lahendamisel.

Vaagnapõhja olulisusest sain aru alles pärast noorema poja sündi, mil pelgalt mõte metsajooksust tekitas paanikat ning tundlikkus oli kadunud ei-tea-kuhu. Olin veendunud, et ma olen ainuke naine maailmas, kellel sellised probleemid on ning kannatasin vaikides. Õnneks sattusin joogakooli Tais, kus mulle sobilikud harjutused anti. Sealt edasi hakkasin treenimisvõimalusi uurima omal käel ning mulle avanes maailm, mis on justkui naiste ühiselt hoitud ja hästi varjatud saladus. Saladus, mis kätkeb endas oma keha tundmist ja selle nautimist, on koguni nii hästi varjatud, et naised on ka ise selle ära unustanud. Tänaseks olen lisaks oma keha treenimisele ja avastamisele õppinud oma teadmisi ka edasi andma ning teen seda nii individuaalnõustamise, rühmatreeningute kui kursuste vahendusel.

Olen tegelenud  joogaga alates selle sajandi algusest (hatha ja tantra jooga) ning alates 2008 uurinud sügavamalt erinevaid kehapraktikaid just vaagnapõhja treenimise ja keha tundlikkuse tõstmise ning hormonaalse tasakaalu tugevdamise eesmärgil. Minu kogemus näitab, et oma kehaga kontakti saavutamiseks ja murede lahendamiseks ei piisa vaid füüsilistest harjutustest. Vaja on kaasata ka emotsioonid, mõtlemine, elustiil, toitumine jmt. Ja kõige olulisem on see, et muutused uut stressi ei tekitaks 😉

Minu vaieldamatuteks lemmikuteks on Aviva Dance (hormoonvõimlemine), joogateraapia ning (tantra)joogast pärit hingamistehnikad ja kehapraktikad. Oma mitmekesisuses võimaldavad nad adresseerida väga laia ampluaad probleeme, tuua oma leebel või ka ärksalt tantsulisel moel kehasse tervenemist ning lükata voolama eluenergia mis kusagile kivi taha on kinni jäänud.

Teemad, milles oskan nõu anda ja sobilikke harjutusi soovitada:

  • menstruatsiooniga seotud probleemid (PMS, vererohkus, ebakorrapärasus, valulikkus)
  • uriinipidamatus
  • organite allavaje
  • enneaegne menopaus
  • keeruline üleminekuperiood
  • rasedusest ja sünnitusest taastumine
  • viljastumisprobleemid
  • intiimpiirkondade tundlikkuse taastamine, oma kehaga kontakti loomine ja taastamine.

Saad minuga ühendust võtta, saates kirja siit kodulehelt või kirjutades katri.ristal @ gmail.com

Siin ka natuke konreetsemalt 🙂

2018 Well-Woman (Womb) Yoga Therapy (joogateraapia naistele), õpetajad Uma Dinsmore-Tuli ja Sivani Mata Francis

2018 Bailamama 4Venus (vaagnapõhja ja korsetilihaste treenimine), juhendaja Maija Kiljunen

2016-2017 Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool (joogateraapia), õpetajad Anne Kalvi ja Erna Tamm

2015-2016 Aviva Dance instructor training (hormoonvõimlemine), õpetaja Katalin Chesek

2008 – 2014 Agama Yoga erinevad harud: jooga, joogateraapia, meditatsioon, tantristlikud praktikad, massaaziteraapia, naise keha ja seksuaalsuse praktikad (õpetajad Suriya Nikko, Deniz Aydsolu, Ava Irani, Moses Maymon, Gyan Gyanmurti Laflamme, jt)

Muu haridus:
2005-2008 Eesti Muusika- ja teatriakadeemia, MA (kultuurikorraldus)
2000-2004 Institut der Rote Faden, MA (supervisioon) (Saksamaa)
1991-1996 Tartu Ülikool, MA (turundus)

Katalin Csehek

Umbes 15 aastat tagasi kuulsin millestki enneolematust – harjutustest, mis mõjutavad naise reproduktiivsüsteemi ja hormonaalset tasakaalu. Selle meetodi nimi on Aviva Dance. Olles omandanud Aviva meetodi treenerikutse ning täiendanud teadmisi nii hormonaalsüsteemi toimimisest kui toitumise mõjust inimese kehale (IIN), olen täna pühendunud tasakaalu loomisele inimese hormonaalsüsteemis. Pean suurimaks rõõmuks seda, kui mu armsad kliendid tulevad edukalt toime elu poolt antud stressiga ning nende sisemine ilu pääseb embama tervet maailma.

Viimased 4-5 aastat olen juhendanud Aviva meetodil põhinevaid trenne Brüsselis ning selgitanud töötubades stressi, toitumise ja hormonaalse tasakaalu(tuse) omavahelisi seoseid. Kuna Aviva metoodika on veel nii noor, et teaduslikke uuringuid selle tulemuslikkuse kohta ei ole, olen teinud statistikat „oma naiste“ kohta ise. Tulemused on enam kui muljetavaldavad: 54% „viljatuks“ tunnistatud naistest rasestusid ja sünnitasid, 77% varast menopausi kogevatel naistel taastus tsükkel.

Sünnitasin oma väikese poja 43-aastaselt ning kindlasti on siin oma osa Aviva harjutustel. Mul on suur rõõm ja au aidata ka teistel perekondadel seljatada viljatusega seotud probleemid. Olen olnud tunnistajaks mitmetele imelistele paranemistele, olgu tegemist siis fibroidide, tsüstide, uriinipidamatuse, ebaregulaarse tsükli, libiido languse vmt’ga. Olen väga tänulik kõikidele oma õpetajatele, kellelt on jätkuvalt palju õppida.

Väga suurt tuge pakuvad minu tänastes tegemistes mu varasemad rahvusvahelised töökogemused Euroopa Liidu struktuurides, Nike’ ja Levis’ harukontorites ning Ungari Raadios.

Kataliniga saab ühendust aadressil katacsehek@yahoo.com, tema koduleht www.endo-gym.com

Kaija Margumets

Olen e-kursuse NAISE TEINE SÜDA: ÕIDEPUHKEMINE üks autoritest.

ÕIDEPUHKEMISE kuruse koostamisel on mind enim inspireerinud Shakti Spirit trainer koolitus Agama joogakoolis Koh Phanganil, Monika Nataraj käe all. 2018 talvel lõpetasin teadliku seksuaalsuse terapeudi koolituse Jaya Shivani juures.

Enne seda töötasin neli aastat Bhairava joogakoolis sünkroontõlgina ning olin tööl ka mõlemal Tantrafestivalil.

Tähtkujult olen skorpion ehk siis loomult terve elu tundnud huvi seksi ja kõige müstilise vastu. Olen samuti läbinud kursuse Vagina Kung Fu ehk kuidas treenida enda vaagnapõhjalihaseid.

Tegelen ka Pööripäeva festivali korraldamisega ja loon/vahendan imelisi sule kõrvarõngaid ning pikendusi. Varasemalt olen olnud projektijuht Eesti esimene toortoidu kohviku menüü loomisel, aidanud korraldada festivale, õppinud kokaks ja toitumisnõustajaks.

Mul on üks imeline poeg kes õpetab mulle päevast-päeva tingimusteta armastust.

Mulle saab kirjutada kaija.margumets – at – gmail.com

Kirjuta meile