Kontakt

Katri Ristal

minaolenginaine.ee looja ja sisuline suht.
Hormoonvõimlemise ja naistejooga treener,   e-kursuste autor ja juhendaja, kogemusnõustaja.

Tere!

Olen väga rõõmus, et oled jõudnud mu kodulehele! Leiad siit naise intiimtervise ja sellega seonduva kohta mitmekülgset infot, kuid ennekõike looduslikke ja toimivaid lahendusi erinevatele muredele. Ma tõepoolest usun, et meie kehad on võimelised end tervendama ja paljudest muredest tervenema.

Olles naine, ema, terapeut, treener ning peagi ka diplomeeritud füsioterapeut, on naise tervisega seotud teemad jõudnud minuni väga erinevate nurkade alt. Kuigi erinevatel koolitustel ja koolides õpitu on andnud mulle palju väärtuslikke teadmisi, on suurimaks õpetajaks olnud mu oma keha. Ja kohtumine oma keha ja mõne sellega seotud probleemiga on ju teadupärast päris suur väljakutse! Mul ei olnud vaagnapõhja ega hormonaalse tasakaaluga eriti tihedaid kokkupuuteid, kuid pärast viimast sünnitust kogesin lekkeid ning nüüd, üleminekuea saabudes, olen saanud maitsta hormonaalsest tasakaalutusest tingitud meeleolukõikumisi. Seetõttu tean hästi, mis tunne on probleemi ja ka oma keha esmalt ignoreerida, siis murelikult kõrvalt vaadata, seejärel pisut käega lüüa ja kõige tipuks sattuda olukorda, kus kättesaadav info on poolik, vasturääkivusi täis, liiga kallis, vmt. Pärast selliseid katsumusi on tõeline rõõm leida toimivad lahendused, näha ja tunda muutusi nii oma kehas, mõttemustrites, suhetes, ühesõnaga kõiges.

Olen pikalt uurinud (ja täna ikka veel õppimas) naise tervisega seonduvat. Olen pühendunud ennekõike vaagnapõhja ja hormonaalse tasakaaluga seotud muredele. Kasutan looduslikke, loomulikke, kehaomastel protsessidel põhinevaid soovitusi ja praktikaid. Minu tegevuse peamine eesmärk on, et tunneksid end oma kehas hästi ning saaksid elada endale meelepärast elu – sõltumata sellest, millises eluetapis parasjagu viibid, kas soovid oma murele lahenduse leida või seda ennetada.

Sa ei peaks tundma muret ootamatute lekete või kohalt nihkunud emaka pärast. Ebamugavate aistingute, valu, viljakusvõime, ebaregulaarse tsükli vmt pärast. Kontrollimatute emotsioonide, paha tuju ja kõige selle pärast, mida üks PMS, üleminekuiga või hormonaalne korratus Sinuga teeb.

Selle asemel võiksid Sul olla vastused „miksidele“ ja abinõud, kuidas ennast aidata. Sest enda aitamiseks on palju võimalusi. Seega, kui märkad, et praegune lähenemine ei ole andnud soovitud muutust või Sa polegi osanud midagi ette võtta, saan pakkuda Sulle omalt poolt uue lähenemisnurga.

Saad minuga ühendust võtta, saates kirja siit kodulehelt või kirjutades katri.ristal @ gmail.com

 

Siin haridusteest ka natuke konreetsemalt:

alates 2019 Tartu Tervishoiu Kõrgkooli füsioteraapiatudeng

2019 Closing Diastasis Recti (diastaasi e kõhu sirglihase lahknemise sulgemine) (manuaalteraapia ja harjutused), juhendaja Yola Garbers

2018 Womb Yoga & Well-Woman Yoga Therapy (joogateraapia naistele) õpetajakoolitus, õpetajad Uma Dinsmore-Tuli ja Sivani Mata Francis

2018 Bailamama 4Venus (vaagnapõhja ja korsetilihaste treenimine), juhendaja Maija Kiljunen

2016-2017 joogateraapia, Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool, õpetajad Anne Kalvi ja Erna Tamm

2015-2016 Aviva Dance instructor training (hormoonvõimlemine), õpetaja Katalin Chesek

2008 – 2014 Agama Yoga erinevad harud: jooga, joogateraapia, meditatsioon, tantristlikud praktikad, massaaziteraapia, naise keha ja seksuaalsuse praktikad (õpetajad Suriya Nikko, Deniz Aydsolu, Ava Irani, Moses Maymon, Gyan Gyanmurti Laflamme, jt)

Muu haridus:
2005-2008 Eesti Muusika- ja teatriakadeemia, MA (kultuurikorraldus)
2000-2004 Institut der Rote Faden, MA (supervisioon) (Saksamaa)
1991-1996 Tartu Ülikool, MA (turundus)

Saada mulle kiri alloleva vormi kaudu.