Moodulkursus AVANEMINE

Moodulkursus AVANEMINE on pühendatud teemadele, mida sageli jutuks ei võeta, kuid mis paljude naiste alateadvuses palju ruumi võtavad ning kehale kurnavalt mõjuvad:
– milline on vaagnapõhja roll naise elus ning kuidas selle “toimimist” ise mõjutada
– kuidas intiimlihaste treenimisega reguleerida hormoonide tootmist ning suurendada elujõudu
– kuidas kasutada naise elu tsüklilisust enda huvides ning mitte sõltuda madalseisudest ja kõrghetkedest (seda nii kuude kui aastate lõikes)
– kuidas tõsta keha tundlikkust ja libiidot
– kuidas oma keha usaldada ja tunda rõõmu naiseks olemisest
– kuidas vältida ootamatuid uriinilekkeid ja organite allavajet
– kuidas õppida kuulama oma keha ja usaldada tema sõnumeid

Lisaks jutule õpime iga kord selgeks mitmeid väga häid ja efektiivseid harjutusi, mis võivad Su ellu tuua märkimisväärseid muutusi.

Kursusel kasutatakse harjutusi Aviva Dance ja Bailamama metoodikatest, joogateraapiast ning erinevaid hingamistehnikaid ja massaazivõtteid.

Harjutustega saad ennetada, leevendada ja ravida menstruatsioonivaevusi, lekkeprobleeme, organite allavajet, viljastumisprobleeme, üleminekuvaevusi ning tõsta intiimpiirkonna tundlikkust.

Raseduse ajal ja esimesed 3 kuud pärast sünnitust ei ole kursusel sooritatavad harjutused sobilikud.

Moodulkursusel osalejatele luuakse salajane Facebooki-grupp, kuhu postitan mooduli treeningvideo, jagan käsitlusel olnud teemade kohta lisainfot ning kus saab esitada küsimusi ning oma hurraa-hetki jagada.

Neli moodulit kokku moodustavad ühtse terviku, kuid võimalusel saad osaleda ka üksikutes moodulites. Praktilise osa harjutused on iga kord erineva rõhuasetusega ning eelnevate kordade harjutusi me üldjuhul ei korda.

Moodulkursuse (kõik 4 osa) maksumus 110€
Mooduli hind eraldi 33€

Kursuse koostaja ning juhendaja on Katri Ristal.

PS: E-poest ostes palun vali suvaline postikapp moodulkursuse toimumise linnas, nii saan Sind kursusele registreerida ning saadan vajaliku info Sulle meilile.

Mõnes üksikus moodulis osalemiseks võta ühendust endale sobilikus linnas toimuva moodulkursuse korraldajaga (info kõrvalveerus).

NB! Ole vastutustundlik! Kursustel, töötubades, võimlemistundides, individuaalkonsultatsioonis või mujal tehtavad harjutused ja praktikad aitavad ennetada, leevendada ja paljudel juhtudel ravida erinevaid günekoloogilisi probleeme, kuid nad ei asenda professionaalset meditsiinilist abi.

33.00Lisa korvi

Moodulkursused 2017-2018 

Viljandi Joogakeskuses
7. okt: I moodul: Kontakt kehaga
11. nov: II moodul Naise elu tsüklilisus
11. veebr: III moodul: Rinnad kui armastuse keskused
11. märts: IV moodul: Hormonaalne, tasakaal, toitumine, elustiil

Pärnu kogukonnas Väiksed Sammud 
10. okt: I moodul Kontakt kehaga
14. nov: II moodul Tsüklid naise elus
13. veebr: III moodul: Rinnad kui armastuse keskused
13. märts: IV moodul: Hormonaalne tasakaa, toitumine, elustiil

Tartu Joogakeskuses
14. okt: I moodul Kontakt kehaga
10. veebr: II moodul Tsüklid naise elus
10. märts: III moodul: Rinnad kui armastuse keskused
14. aprill: IV moodul: Hormonaalne tasakaal, toitumine, elustiil

Rakveres Gustavi Majas

11. jaanuar I moodul Kontakt kehaga
15. veebruar II moodul Tsüklid naise elus
15. märts III moodul: Rinnad kui armastuse keskused
12. aprill IV moodul: Hormonaalne tasakaal, toitumine, elustiil

Kontakt kehaga

Miks ja kuidas mõjutab vaagnapõhja toonus naise füüsilist, emotsionaalset ja vaimset heaolu?

Kuidas vaagnapõhjalihased üles leida ja neid treenida?

Kuidas mõjutab hingamine kontakti kehaga ning nii keha kui Yoni* tundlikkust?

Kuidas vaagnapõhja harjutustega mõjutada hormoonide tootmist?

Diastaas ehk kõhu sirglihase lahknemine ja võimalused selle leevendamiseks.

Kehapraktikad vaagnapõhjalihaste ülesleidmiseks ja treenimiseks (ca 1h).

*Yoni – sanskritikeelne sõna millega tähistatakse naise suguelundeid, sh ka emakas ja munasarjad.

229.00Lisa korvi

Naise elu tsüklilisus

Kuidas kasutada naise elu tsüklilisust oma huvides, seda nii kuude kui aastate lõikes?

Kuidas olla teadlik oma energia kõrg- ja madalhetkedest ja osata neid kasutada?

Miks tekib PMS ja miks kogeb naine meeleolu kõikumisi ka elu teises pooles?

Kuidas on võimalik, et menopaus ei olegi „haigus“, vaid naise kõige võimsam eluperiood?

Kehapraktikad vaagnapõhja- ja korsetilihaste treenimiseks (ca 1h).

v6javip

Rinnad kui armastuse keskused

Taevased kerad
Neitsilikud õienupud
Armastuse keskused
Piimavälud
Armastuse padjad

Heal lapsel palju nimesid. Sel nädalal räägime rindadest!

Rinnad on hoolitsemise ja armastuse sümbol ning andmise ja vastuvõtmise füüsiline metafoor.

Rindade ignoreerimine, nende häbenemine või vihkamine võib naise ellu tuua väga palju muret ja ebameeldivusi.

Rindadele tähelepanu pööramine, nende eest hoolitsemine ja nende armastamine võib aga tuua 180-kraadise muutuse nii emotsionaalsetesse kui füüsilistesse probleemidesse, sest naine, kes armastab oma rindasid, armastab ka iseennast.

Praktilises osas õpime selgeks rinnamassaaži ning avastame rindade ja vaagnapõhja huvitava seose.

Naiseks olemist toetav elustiil

Kas Sul on kunagi olnud põiepõletik või tupeseen?

Oled kogenud episoodilisi valusid või kihelust vaagnas?

Su tupp on kuiv siis, kui oled vahekorras partneriga, kuid mitte siis, kui oled omaette?

Kas Sul on isusid, mida justkui ei olegi võimalik rahuldada?

Kõik need ja ka muud juhtumid on sõnumid Sinu kaasasündinud sisemiselt tarkuselt. Tea, et välised probleemid annavad Sulle teada, kas antud hetkel tehtud valikud on õiged või vajaksid korrigeerimist.

Seekord tuleb juttu elustiilist ja valikutest, mis toetavad naiseks olemist sisemiselt.

Räägime toitudest, mis tsükli erinevatel perioodidel mõjuvad kehale toetavalt.

Kas tead, et on olemas tervislikud asendustoidud, mida süüa küpsiste, kommide vmt asemel ning need häirivad isud justkui kaovad?!

Kehapraktikad vaagnapõhja- ja korsetilihaste treenimiseks (ca 1h).

Kursustel osalenud naiste tagasiside

Parim kompliment oli täna hommikul abikaasalt, kes ütles: Sa oled kuidagi muutunud. Minu küsimusele, mis minus on muutunud?, Sellele ta vastata ei osanud, aga lisas, et see muutus on ilus ;))

“Nüüd ei ole mul mingit kahtlust, et yoni on naise teine süda…no õigem oleks öelda: esimene süda, sest sealt saab kõik alguse ja sealt saab eluenergiat kõrgemale tõsta. Peale selle olen ma hakanud ennast armastama. See on väga suur samm! Ma tegelen endaga, ma leian enda jaoks aega, käin jooksmas, juuksuris, massazis – kõik see, mille jaoks ma kunagi aega ei leidnud ja arvasin, et ah saab muidu ka. Aga mina olengi ju naine! Ja mis on juhtunud minu intiimeluga… Ma poleks iialgi arvanud, et mul õnnestub selliseid tundeid kogeda!”

“Kursus on kaasa toonud huvitavaid muutusi. Need muutused ei väljendu mitte sentimeetrites ega kilogrammides, vaid vaikselt tekkivas usalduses. Usalduses oma keha suhtes. See, et ma jooksusamme võttes või keksides ei mõtle oma püksikute olukorrale, seda polegi nii vähe! Mulle meeldib soomlaste väljend selle olukorra kohta (no sellise, et vahepeal on tilk püksis): lirahtaa. Väga kujundlik, kas pole? Igatahes see, et ma saan “lirahtamise” ootamise asemel oma tähelepanu hoooopis teistele asjadele suunata, on mu meelest suur võit.”

“See on iga päev hetk mulle endale, kus sulgen ukse ja mees tegeleb lastega. Panen Peruquois’i mängima ja mõnulen iseendas ja iseendaga. Ja energia tase on peale seda taevani! Lõpuks ometi jaksan ma jälle olla iseendaga, oma mehe ja lastega, sellist jõudu olen saanud!”

“Ma elan. Kõnnin sirge seljaga. Õhkun enesekindlusest. Ma säran! Ja just seetõttu, et minust on avaldumas naiselik küpsus. Eneseteadlikkus. Viimaks ometi olen avastanud endas selle tõelise Naiselikkuse. Ja just naiselikkuse, mis õhkub minu seest, kiirgab minust välja ning haarab hellitavalt enda võimusesse ruumi, kus viibin. Märkan ning mind märgatakse. See on ilu, Sisemine Ilu.

Varasemalt torkasid silma veakesed, mis häirisid- alati leidsin endas midagi, mis võiks olla teisiti, mis võiks olla parem. Pidev võrdlemine teistega. Täna meeldin ma iseendale, aktsepteerin ennast just sellisena, nagu ma praegu olen. Ning sellest meeldimisest on kasvamas sügav Armastus. Armastus, millest mul enne kursusel osalemist tegelikult aimugi polnud. Ma vaid oskasin oletada…
Täna armastan ennast Naisena. Naine olla on imeline! Olen nii tänulik Sulle, Katri, selle fantastilise kogemuse, kursuse ning eraseansi eest!
Just tänu Sinule sain aimu naiseksolemise ilust ja võlust! Jah, Ilu ja Võlu. Oleme jumalannad, väekad loojad ning hoiame seda maailma koos… Meis, Naistes, peitub võimas vägi, mida leiamegi vaid enese seest!
Sügav, piiritu rahu ja sensuaalsus peitub meis endis- ei pea kaugelt otsima! Lubame endal sellel avalduda… Katri- Sa oled imeline, et aitad meil ennast kui Naist naudinguga avastada! Ütlen endale pidevalt mõttes- Mina olengi Naine! Ja seda uhkusega, ennast täielikult omaks võttes! Mis võiks olla veel parem…
Soovin meile, Naistele veelgi enam julgust lubada meie tõelisel väel avalduda, et lubaksime endal nautida uut elu! Mina sain selle tänu Katrile- siiralt soovitan!
Armastusega,”

“Ma nüüd ei teagi, kuid mu elus toimuvad huvitavad asjad. Ma meeldin endale. Kõik asjad sujuvad. Lapsed on juba suured ja mul on aega nii endale kui suhtele. Kõik see iseenda avastamine ja partneriga jagamine on nii põnev! Takkapihta ma võitsin kristallipoe kinkekaardi. Ma ei tea, kas see kõik on seotud selle kursusega või veel mingi suurema plaaniga, kuid see sai alguse kursuse ajal ja on väga lahe.”

“Olen väga tänulik, et oled sellise kursuse loonud ja ellu kutsunud.Asjad juhtuvad ikka põhjusega ja omal ajal. Mulle oli seda kursust hetkel väga vaja.Lihastetunnetus on läinud järjest paremaks ja pärast harjutusi tunnen, et lihased on tööd teinud. Mida päev edasi, seda rohkem rõõmu harjutuste tegemine pakub.Päeva jooksul olen hakanud aina enam tähele panema ka oma kehahoiakut, eriti kuna mul on tegu üsna nõgusa seljaga. Püüan aina enam teadlik olla ja mulle väga meeldib see protsess.”

“Kursuse tulemusel on mu päevad lühenenud 7’lt 5’le ja verehulk on poole väiksem! Juba paar kuud ei ole ma tundnud valu ega krampe. See tundub peaaegu võimatu, ometi on see mu uus reaalsus! Aitäh!”

“Mu arst ütles, et vaagnapõhjalihased on nagu kummipaelad, et kui on väljaveninud, siis nii ongi. Vastupidiselt arsti arvamusele on mu lihased pärast kursusega liitumist ja 3-kuulist treenimist heas toonuses, emakas on oma õigesse asendisse tagasi tõusnud ja lekkeprobleemid ei pane mind enam paaniliselt muretsema. Voodielu on ka oluliselt huvitavamaks läinud.”

“Kui alguses tundis keha mõnel korral, et viu-viu, mis sa nihutad mind ühest valest kohast teise kehva, siis nüüd, kursuse poolepeal, mu keha hõikas: Jaa-jaa-jaa, see on see!!  Ja pea kuidagi taipas, kus need lihased õigupoolest asuvad. Tekkis nagu ajuühenduse impulss;) Keha on tõesti rahulolev, nagu ehitaks karkassi üles.”